Sprzedawaj emocje

Na klientów najlepiej oddziaływać za pomocą emocji.
A jak najłatwiej ukazać emocje? Za pomocą zdjęcia!
Dobór odpowiedniego zdjęcia jest jednak kluczowy. 

   W budynku głównym Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, na samym dole znajduje się restauracja uczelniana, na ścianach, której są umieszczone zdjęcia z plantacji herbaty.

Zdjęcie przedstawiają ludzi podczas zbiorów herbaty, a na zbliżeniach wyszczególnione są ich twarze. W górnym rogu pomimo, że jest małe to i tak rzuca się w oczy logo firmy Lipton.

Ta forma reklamy w żaden sposób nie jest nachalna a mimo to logo firmy Lipton jest zapamiętywalne i utrwalone pozytywnym skojarzeniem.

 

Kolejnym przykładem z poznańskiego podwórka jest minimalistyczny wystrój restauracji Made In China, który ozdobiony jest ogromnymi portretami chińczyków. Monochromatyczne zdjęcia oddają klimat i nadają bardziej emocjonalnego klimatu restauracji.  

Zdjęcia dzięki uprzejmości: www.foodiearmy.pl

Na samym początku wspomnieliśmy o doborze zdjęcia, które jest kluczowe by nadać pomieszczeniom indywidualności. Odradzamy wykorzystywanie zdjęć stockowych, które są ładne ale brak im charakteru. 

Najlepiej wykorzystywać zdjęcia własnego autorstwa, gdyż tworzą one nieprawdopodobny klimat, tak zrobił nasz klient współwłaściciel firmy Meble Potocki, który w swoim firmowym salonie meblowym (Galeria Polskie Meble Al. Solidarności w Poznaniu) wykorzystał zdjęcia swojego pracownika podczas pracy. 

Projekt aranżacji lokalu: biuro 479.com.pl

                                                                                                                                 

W sytuacji kiedy klient nie posiada zdjęcia, zachęcamy do przejrzenie zdjęć na stronie unsplash.com. Zamieszczone tam zdjęcia posiadają licencje  Creative Commons Zero co oznacza, że można je dowolnie wykorzystywać. Zachęcamy, co oczywiście nie jest obligatoryjne, do zamieszczania na wydruku przynajmniej imienia i nazwiska autora lub do adresu strony skąd zdjęcie zostało pobrane w ramach podziękowania dla autora. 

Zdjęcia na stronie unsplash posiadają swój unikalny klimat w odróżnieniu do zdjęć z popularnych banków zdjęć.